Home   Edukacja   Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

2802

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą. W Przedszkoladzie w każdym miesiącu realizowane są wyjątkowe projekty edukacyjne. W ten sposób przybliżamy dzieciom świat, rozwijamy wyobraźnię, kształtujemy wrażliwość emocjonalną dzieci i pokazujemy praktyczną stronę omawianych na zajęciach zagadnień. Nasze projekty inspirowane są rytmem przyrody i pór roku, oraz ciekawymi wydarzeniami.

  Uprawiamy ogródek

Wiosną, kiedy zaczyna zielenić się trawa nasze przedszkolaki zakładają „przedszkolny ogródek”. Szczypiorek, marchewka i sałata wysadzana jest w doniczkach, a następnie dzieci przesadzają sadzonki do przedszkolnego ogrodu. Przed wejściem do Przedszkolady od kwietnia, aż do późnej jesieni kwitną różnorodne odmiany kwiatów, które od samego początku istnienia Przedszkola sadzone były przez dzieci.

  Hodujemy kurczaczki

W okresie świąt wielkanocnych, każdego roku dzieci uczestniczą w projekcie „hodowli kurczaczków”, które na naszych oczach wylęgają się ze specjalnie zalężonych jajeczek. Od pierwszych chwil życia dzieci opiekują się małymi kurczaczkami. Ten zupełnie wyjątkowy projekt był mi.in. tematem omawianym podczas wydania Wiadomości w Warszawskiej Telewizji Regionalnej.

  Uczestniczymy w lekcjach przyrody

Ekologii, zrozumienia dla zwierząt i szacunku do nich uczymy się od zaprzyjaźnionego ekologa, który kilka razy w roku odwiedza nasze przedszkolaki. Wraz z nim przyjeżdżają zwierzątka: jeże, kozy, kaczuszki, szopy, sunksy. Mamy okazję do posłuchania czym odżywiają się, co lubią, gdzie można je spotkać i jak się wtedy należy zachować.

  Uczymy się zasad higieny

Szczotka, pasta, ręczniczek to jedne z podstawowych elementów wyprawki każdego przedszkolaka. Codziennie uczymy się jak prawidłowo myć ząbki i dbać o higienę rączek. Dwa razy w roku podczas „Tygodnia zdrowych ząbków” odwiedza nas pani stomatolog i opowiada dzieciom o higienie ząbków. Wiemy jak ważna jest profilaktyka i adekwatnie do wieku dzieci, dzielimy się swoją wiedzą.

 Odwiedzamy różne kraje

Dzieci uwielbiają podróżować, nawet jeśli dzieje się to tylko przysłowiowym „palcem po mapie”. Podczas zajęć podróżniczych odwiedzamy kraje dalekie i bliskie. Poznajemy mieszkańców, zwyczaje i kuchnię. Przy okazji takich podróży odwiedzają nas także barwni podróżnicy.

 Uczymy się tolerancji

W Przedszkoladzie realizowany jest unikalny program tolerancji „Podróże Innego”. Celem warsztatów jest uczenie od najmłodszych lat postawy tolerancji. „Inny” to imię sympatycznej pacynki z burzą włosów, której głosu na warsztatach użycza nasz przedszkolny psycholog. Ze względu na zagadnienia poruszane w programie „Podróże Innego” jest adresowany do najstarszych grup przedszkolnych.

 Przybliżamy dzieciom kulturę

Przedszkolada uczestniczy w programie „Cała Polska czyta dzieciom”, a w każdym miesiącu organizujemy „Kulturalny piątek”, w czasie którego wyruszamy na spotkanie z książką, teatrem lub kinem.

  Kształtujemy dobre maniery

Podczas zajęć z Savoir Vivre nasze przedszkolaki uczą się dobrych manier i kulturalnego zachowania w różnych sytuacjach. Poznane w czasie warsztatów zasady ćwiczymy podczas posiłków, wycieczek oraz zajęć edukacyjnych.